Lina Sorokaité-Ždanska

THE RUŠ METHOD THERAPY

Therapist in Prague and Šestajovice

*therapy is available in the languages CZ, EN, RU, LT
Make an appointment

5 GOOD REASONS WHY RUŠ

DŮVOD PROČ RUŠ

IT IS QUICK

In case you are REALLY decided to solve your problem – you can feel a significant improvement within a few hours. Then the single therapy is enough to see noticeable results
DŮVOD PROČ RUŠ

REMOVES CAUSES

It removes roots of our current problems. When the causes are resolved – current problems disappear from our lives
DŮVOD PROČ RUŠ

IT IS UNIVERSAL

Works for almost everyone and helps to resolve any problem
DŮVOD PROČ RUŠ

IT IS UNIVERSAL

Only you decide how far you go and how many causes of your problems you will remove
DŮVOD PROČ RUŠ

KEY PRINCIPLE

The only prerequisite for successful therapy is client’s strong decision to resolve his/her own problems

THE RUŠ METHOD

RUŠ is a Czech abbreviation for Fast and Efficient change of Reality. This method based on conscious and logical work with the human subconsciousness.

The principle of the method is very simple. I find the problem, name it, accept it, and it is gone :-). Since different people have different personal prerequisites and different perceptions of their own feelings, a comprehensive system has been created gradually, so that the method can help all types of people.

This comprehensive system – a set of techniques will help you to find the real cause of your problems and then gradually remove everything that makes your life uncomfortable.

CLIENTS USUALLY TRYING TO SOLVE

Problems in relationship with a partner, divorce, bad relationship with parents or also a mother-in-law (father-in-law), not loving relationships with children, a poor relationship to himself, loneliness, the problem of finding the right partner, the problem of leaving the wrong partner, but also relationship with the environment or things, nature, traveling, etc.
Dissatisfaction at work, problems with boss/superior or subordinate or colleague, work stress, exhaustion from work, professional burnout, desire for change, inability to make right decisions at the right time, etc.
Lack of money, fears/phobias of losing money or property, inability to gain profits, lack of love or attention, lack of time - for yourself, for work or for the family, etc.
Psychological and physical traumas, abortion, death of a close person or beloved animal, abuse, experiencing shock, PTST or PTSD (Posttraumatic Stress Disorder), trauma from divorce or breakup, etc.
Mental problems and physical health problems - depression, suicidal thoughts, anorexia, bulimia, various addictions, insomnia, headaches and migraines, back pain, gynecological problems, digestive tract problems, allergies and any other health problems
Fear of exams, problems with teachers, problems with classmates, nervousness, inability to concentrate etc.
Stress (of any kind and origin), feeling of misery, separation, vanity, emotional exhaustion and burnout, fear of death, fear of suffering and pain, generally any fears and phobias, generally any worries and difficulties that make you feel down

HOW IT WORKS

1
You come to me. I invite you to make yourself comfortable in a chair and offer you some tea, water
2
We talk about the issues that worry you the most, we define the problem, you want to solve. We determine the intention of the therapy session – meaning how it should be after solving the problem and how you should feel
3
I will lead you to find the root cause (mental pattern) of your problem (usually in childhood). I lead you to process (accept) those mental patterns (root causes) and then we check it. By treating the cause (in childhood), we are eliminating the problems at present
4
Step by step, we’ll find other causes related to the problem and then process (accept) them. During therapy we will make several checks – You will instantly feel the unpleasant feelings disappear
5
At the end we will make final checks, you should feel good, lightweight
6
In two or three days you call me – we’ll talk about how you feel. If there are still some small issues related to the solved problem – we can fine-tune it by phone or during the next therapy

ABOUT ME

Lina Sorokoite

My name is Lina and I really enjoy working as a therapist of the method RUŠ. Since my school years I have been interested in psychology, self-development, mindset and subconscious processes. I have studied everything available from the books (later also internet) and gradually practiced everything I have learned. It included psychology of success, the power of mindset, affirmations, yoga, meditation, healthy food philosophy, etc.

Over and over again I was looking for methods that will enable quickly to get rid of the problems, achieve success, enable to live happier and healthier life. Many of the techniques mentioned above helped me to break out from my mental patterns (which I have „inherited“ from my parents and society around me) and I have finally reached certain success in my life. But finally, my strong personal troubles and traumas led me to the RUŠ Method – this method in a short period of time proved more than any other technique I have tried before. Then I did not hesitate – I graduated all the necessary practical courses and tests and became a certified therapist. Every day I see the speed and effectiveness of this method – whether in my life or in lives of other people that I work with.

I’m looking forward to helping you get rid of your troubles and problems.

Show more

REFERENCES

Metoda RUŠ icon
Kateřina Jindrová
Specialista rizik

Po téměř třech letech dokážu klidně spát.

Dokázat přežít dnešní hektickou a psychicky náročnou dobu je pro mě každodenní výzva. Díky terapii RUŠ jsem zjistila, že prostě jsem jen člověk z masa a kostí, který každý den čelí tlaku ze strany společnosti, rodiny, přátel a hlavně minulosti, která mě tížila několik let a kterou jsem před terapií už sotva ustála. Terapie vedená zkušenou a profesionální terapeutkou Linou mě konečně postavila na nohy. Vrátila mě zpět v čase a pomohla mi poměrně rychle, a hlavně nenásilně zbavit se pocitů viny, selhání, bezmoci. Lina je velmi pečlivá, nenechá Vás odejít, dokud se opravdu necítíte dobře. Stará se a zajímá i po terapii, chce vědět, jak se cítíte, jestli Vám terapie pomohla. Naprosto úžasný, lidský přístup. Terapii RUŠ pod vedením Liny rozhodně doporučuji!
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Monika
Vedoucí marketingu

Lino, několikrát jsem na Vás myslela, že se určitě musím ozvat, ale dostávám se k tomu až teď. Momentálně je mi hezky, cítím se vyrovnaně a klidně. Mám pocit, že mi naše terapie hodně pomohla, byl to i celkově silný a intenzivní zážitek. Když se k tomu vracím v myšlenkách, mám z toho jen hezké pocity. Moc Vám za Vše děkuji, za Vaši profesionalitu, empatii a láskyplná slova.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Marie

Metoda RUŠ mi přinesla úlevu.

Lina je opravdový profesionál. Během terapie dokázala vycítit kdy je potřeba být citlivá a kdy naopak neústupná a v případě, že jsme "zabloudily" do slepé uličky trpělivě hledala to, co je skutečně potřeba si vyčistit. Lina mi pomocí RUŠ metody pomohla vnést do řešení mého problému jiný úhel pohledu a nadhled. Byla jsem sama překvapená, jak rychle a v jaké míře emoce vyplouvaly na povrch. Oceňuji velmi i to, že Lina má opravdový zájem o své klienty a o jejich psychickou pohodu, a to i po skončení terapie. Děkuju mockrát!
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Alena
Fotografka

Milá Lino, moc děkuji za úžasnou práci ve chvíli, kdy jsem potřebovala rychle pomoci. Díky tvému vedení a terapii jsem si uvědomila dost zásadních věcí a obrovsky jsi mi pomohla, aby se mi okamžitě ulevilo... a já se cítila mnohem klidnější a svobodnější. To, co nás svazuje, jsou opravdu hlavně emoce a naše vnímání situací a já moc děkuji za klid, který jsi mi přinesla a který trvá i nadále. Jsem ti velmi vděčná.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Ivana
Managerka

Milá Lino, slíbila jsem, že se ozvu, radši píši. Jedu teprve domu z práce a už Vás nechci telefonicky obtěžovat. Cítím se dobře, mám energii a chuť do života. Moc díky za nové nastartování a nahození na koleje :-D! Ať se Vám daří! Srdečně Ivana
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Šárka
Rolfterapeutka

Dlouhou dobu jsem se trápila díky svým rodičům, jejích nefunkčnímu vztahu a poté díky těžké nemoci své maminky, která se jí rozvinula. Občas mě to natolik ovlivňovalo, až se vše promítalo do mé práce. Lina mi nabídla s tímto trápením pomoc, Metodou RUŠ. Jako zázrakem mi trápení velmi zmírnila již po jednom sezení. Moc se mi ulevilo a jakékoliv další terapie vedou k větší lehkosti mého bytí.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Jana
fyzioterapeut

Čas strávený s Linou byl báječný – opravdu profesionál s milým a důvěryhodným přístupem. Cítila jsem se bezpečně a jistě. Pracuje do veliké hloubky...Po "RUŠce" jsem jinde – lépe. Začínám tvořit ideálně šťastný život! Vřele doporučuji.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Lenka

Na terapii Metodou RUŠ jsem nechala potoky slz, které ale stály za to. Nikdy by mě nenapadlo, ze za mými “smrtelnými” problémy stojí událostí z dětství skryte hluboko v mém podvědomí. Metoda RUŠ mi pomohla tyto události najít, znovu si je naplno prožít a nechat je jít. To, co následovalo, byl úžasný klid a úleva. Je úžasný pocit, když si uvědomíte, že to, co se vám děje opakovaně celý život, už nemusíte nikdy znovu zažít. Moc děkuju.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Iveta Prachárová
Terapeutka

Veľmi pekne ďakujem

Lina je výborná terapeutka, bola som u nej na terapii a s výsledkom terapie som bola veľmi spokojná. Metoda RUŠ je logická a praktická metóda, ktorú Lina vie veľmi dobre používať. Veľmi pekne ďakujem.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Zdenka

Jsem vděčná Lině za její terapii!

Je velmi vnímavá a rozhodnutá lidem pomoci s čímkoliv je trápí. Řešila se mnou moje nepříjemné a křečí plné menstruace, které díky terapii už nemám a každý měsíc si na to díky ní můžu jen s úsměvem vzpomenout.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Dana
Účetní

Rozhodně doporučuji

Za sebe mohu Linu s čistým srdcem rozhodně doporučit. Je to skvělá terapeutka, která jde až k jádru příčiny problému. Byla jsem na terapii celkem třikrát a pomohla mi velmi. Je velmi vnímavá. Celou terapii vede nenásilně, a pokud cítí, že problém není vyřešen, neodejde od něj, dokud opravdu není dořešen, tedy zRUŠen. Po terapii jsem odcházela se super pocitem, že jsem na sobě odvedla velký kus práce a za toho mohu poděkovat hlavně Lině. Je velmi profesionální a zároveň moc sympatická a milá. Ještě jednou díky Lino
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Roman
Podnikatel

Jsem šťastnější

Lino, dobrý den. Rád píši, co se mění. Jsem šťastnější, méně vnímám stres, a… na spoustu věcí mám právo a to je naprosto super. Zdravím.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Jon K.
Business analyst

Thank you so much

Hi Lina, I can’t thank you enough for your help with my relationship. To be honest, I felt a little sceptic when you were explaining me how the Method RUŠ works.. Yeah. But actually I had nothing to lose at the point I came to you, so I decided to trust it. And it was worth it! My relationship with women in my life has completely changed in two therapy sessions. Feeling so much better now in my life. Thank you so much
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Darja

Je to velká úleva

Dobry den Lino, píši Vám výsledek terapie. V práci je mi mnohem lépe, už jsem volná a cítím se v pohodě. Jsem sama sebou a je to moc fajn. Je to velká úleva byt sama sebou a cítit se svobodně. Děkuji moc za minulou terapii 🙂 Přeji krásný den.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Андрей П.
Программист

Очень грамотный специалист

Проходил онлайн-терапию по скайпу у Лины и сразу после нескольких минут общения понял, что она очень грамотный специалист и доброжелательный человек, который действительно находится своем месте, призван помогать людям и является лекарем души. Сразу после консультации остались только положительные эмоции, также понял и разобрался в причинах своей проблемы, которая тянулась еще с детства.
Настоятельно рекомендую, не теряйте время и если случилась проблема, то лучше идти к грамотному специалисту!
Лина, спасибо вам, если понадобится помощь, то я обязательно обращусь к вам.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
M.
Vedoucí pobočky

Přivedla jsi mě k souvislostem

Jsem pragmatik, jak jsem ti na začátku terapie sdělil. Neuměl jsem si představit, jak mohou 4 hodiny ovlivnit další hodiny, dny a týdny fungování. Přivedla jsi mě k souvislostem, které jsem měl v podvědomí, nicméně navenek se tvářily jako zcela dořešené a uzavřené. Realita? Nebyly. Ovlivňovaly můj přístup k běžným životním situacím a vztahům. Chtěl bych ti poděkovat. Pro mě o to překvapivější, že v rámci klidného prostředí lze nalézt odpovědi na řadu otázek. Mám před sebou ještě dlouhou cestu, abych si některé věci urovnal a zpracoval, ale důležité bylo, že jsem se na ni vydal, a to díky tobě. Přeji ti, abys mohla dalším lidem ukázat, že pomoc v řadě případů existuje, jen otázkou, zda ji opravdu chceme nalézt, protože začít musíme primárně u sebe samých.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Jirka
jednatel v IT společnosti

Linu mohu jenom doporučit

S Linou jsme se potkal na několika kurzech RUŠky. Bylo moc fajn vidět, jak šla kurz od kurzu za svým cílem: stát se terapeutkou metody RUŠ. Na posledním kurzu, kde získala certifikát terapeuta, jsem měl možnost (na sobě) vyzkoušet, jak Lina jako terapeut s klientem pracuje. Jako IT odborník používá metodu přesně, jasně a klientovi dokáže pomoci od těch nejnepřijemnějších bloků, které jej zatěžuji. Pokud se chcete zbavit svého problému rychle a účinně, spolupráci s Linou mohu jenom doporučit
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Andrej

Moc se mi to líbilo! Určitě doporučuji!

Lina je skvělá terapeutka! Terapie pod její vedením byla jak projížďka mercedesem. Předtím jsem měl zkušenost s česky mluvicími terapeuty a byl to obrovský rozdíl. Terapie vedena v ruském (mém rodném) jazyce byla daleko efektivnější! Byl to luxus! Moc se mi to líbilo! Určitě doporučuji! Je jedna z mála terapeutů kteří dokážou vést terapii nejen v češtině ale v ruštině i v litevštině, což ještě jednou potvrzuje její kvalitu!
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Вероника

Моя черная полоса ушла в небытие

Хочу поделится своими впечатлениями о терапии у Лины. Когда я познакомилась Линой? моя жизнь была сплошной черной полосой и мне казалось, что просвета не будет. От безысходности решила попробовать терапию. Проработали мы 4 часа. За это время Лина задавала вопросы, давала упражнения, можно сказать перепрограмировала меня. Конечно, все чудеса терапии я ощутила на себе на утро следующего дня. Я не могла поверить, что терапия может дать такие результаты и так быстро. Моя черная полоса ушла в небытие, мозг очистился от кучи комплексов и не нужных задач
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Ольга

Терпеливостью Лины я просто поражена

Я не из легких клиентов и передо мной еще много часов работы, но было поразительно наблюдать как некоторые вещи могут меняться и главное сразу. Прыгать от счастья? И такое возможно не смотря на то, что это представлялось не реальным. Все зависит только от нас самих. Терпеливостью Лины я просто поражена. Лина — очень добрый, отзывчивый и грамотный специалист. От чистого сердца благодарю!
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Vendy
Architect

I would highly recommend Lina to anyone

Lina is a very professional, kind, and understanding therapist. During the therapy she led me to the core of each of my problems repeating the process until she uncovered the base of the pattern of my thoughts and by changing them changed the view of my reality. I took part in two therapy sessions and after each of them I was leaving feeling much lighter and with a happier outlook on life. As a result, it is much easing for me to be authentic and truly myself. I would highly recommend Lina to anyone who feels the need for deeper work on their shadows. Thank you very much, I feel so much better and I’m grateful for it.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Radka
Učitelka

Bez Vás bych své selhání v práci těžko zvládla

Dobrý den Lino, poskytla jste mi „první pomoc“, bez Vás bych své selhání v práci těžko zvládla a mohla dál v práci pokračovat. Při terapii jsem se trochu jinak podívala na svou mámu, trochu mi to zakalilo obraz milující a obětavé mámy a v současnosti se nestačím divit, co ona vyvádí. Asi by toho bylo hodně na řešení, ale po psychické stránce jsem v pohodě. Nic vážného mě netrápí. Děkuji ještě jednou a přeji Vám, aby se Vám dařilo, jak pracovně, tak především v osobním životě.
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Tomáš K.
Podnikatel v oblasti realit

Věnovala se mi maximálně

Poté, co jsem skoro rok docházel ke „klasické“ psychoterapeutce a stále řešil stejný problém (vztah k sobě a vztah k ženám), byl jsem velmi zklamaný a už necítil velkou důvěru k terapeutům. Přesto na doporučení kamarádky jsem se rozhodl objednat přímo k Lině. Terapie metodou RUŠ byla dlouhá (skoro 4 hod) a nečekal jsem, že budu muset tolik „zamakat“. Přesto odcházel jsem s úžasným pocitem lehkosti a důvěry sám v sebe. Po pár dnech jsme si s Linou volali a řešili nějaké drobnosti. Věnovala se mi maximálně, bylo vidět, že jí záleží na výsledku stejně, jako mě. A co je nejlepší – již po jedné terapii jsem se skokově posunul! Nemám sice ještě „hotovo“, tedy vím, že se objednám k Lině ještě jednou. V každém případě, to byla nejlepší „investice“ za posledních několik let!
★★★★★
Metoda RUŠ icon
Šárka

Terapie u vás mi moc pomohla

Dobrý den Lino, terapie u vás mi moc pomohla a osvobodila mě od toho, co mě svazovalo, její ovoce vnimam dodnes. Krásný den.
★★★★★

FAQ

© 2020, Lina Sorokaité-Ždanska – All rights reserved
GDPR
Vyrobeno v KaterinaWeb