top of page

BOWENOVÁ TECHNIKA
doteková technika, která rychle uleví od bolesti!

PŘIJĎTE TO ZAŽÍT!

O CO SE JEDNÁ?
 

Bowenova metoda, Bowenová technika, IBT, BMT a další - názvů je mnoho, ale princip zůstává stejný. Jedná se o holistickou myofasciální techniku inspirovanou prací Thomase Bowena, která působí na mechanoreceptory a měkké tkáně (svaly, šlachy, fascie) těla.

Zjednodušeně - je to velmi SPECIFICKÝ DRUH "MASÁŽE", kde terapeut velmi přesnými hmaty se dotýká klientova těla. Dotek může být jemný, ale i velmi intenzivní - vždy dle individuálních potřeb klienta.

NA CO POMÁHÁ?
 

Bowenova technika pomáhá k řešení muskuloskeletálních (svaly, vazy, šlachy, klouby) nebo souvisejících neurologických problémů, včetně akutních zranění nebo chronických stavů.

Zjednodušeně - ULEVÍ OD BOLESTI zad, kloubů, svalů, vazů, šlach a relativně RYCHLE.

NAVÍC BOWENOVA TECHNIKA POZITIVNĚ OVLIVŇUJE:

 • bolesti hlavy

 • stres

 • únavu

 • deprese

 • úzkosti

 • flexibilitu

 • pohybové funkce

 • spánek

 • ​​a další

 

JAK TO PROBÍHÁ?
 

Bowenova technika se provádí v leže nebo v sedě na povrchových a hlubokých fasciích přímo na kůži anebo přes tenkou vrstvu oblečení. Jemné pohyby jsou prováděny na přesných místech, aby bylo dosaženo maximálního ovlivnění receptorů nervového systému co nejefektivněji.

Je jemná a uvolňující a nevyužívá násilnou manipulaci.

VELKOU VÝHODOU této techniky je, že nepoužívá žádné oleje nebo jiné látky podporujících klouzavost na kůži. Klient odchází regenerovaný nikoliv mastný a může na sebe ihned navléknout i bílou košili nebo halenku.

PRO KOHO JE VHODNÁ?
 

Bowenova technika je bezpečná pro kohokoli, od novorozenců po seniory a pro jakékoli muskuloskeletální nebo související neuromuskulární potíže. Jde o celostní přístup, kdy terapeut především poskytuje impulsy tělu a využívá samoléčebných schopností těla aby mohlo samo nastolit rovnováhu. Přístup tedy více cílí na příčinu problémů, než jen ošetření symptomů.

 • Facebook
 • LinkedIn
 • Instagram
"Lepší jak Rolfing (a za polovinu ceny)! Mám bolavá záda a před 7lety jsem měla úraz ramene. Já už jsem se nachodila po masážích i fyzioterapiích a největší účinek jsem dříve zaznamenala u Rolfingu. Bowenova terapie byla jiná. Lina se mě dotýkala někdy jemně, jindy velmi intenzivně a po několika takových hmatech vždy řekla - teď musíme počkat. A tak pořád dokola - chvilku hmaty, chvilku čekání. Bylo to ze začátku trochu zvláštní, ale čekání se "vyplatilo", po chvilce jsem vždy ucítila, jak na místech doteku se rozlévá intenzivní teplo. Pak stejný i kolem ramene a postupně i na dalších místech. Někdy jsem cítila teplo, jindy jenom uvolnění. Ale nejlepší to bylo večer - celé tělo bylo takové lehčí, uvolněnější. Dobře jsem usnula a rameno mě ani jednou v noci nevzbudilo. Rozhodně doporučuji! "

Eva Pavlíková, Účetní

KDE

Šestajovice - Praha Východ

Škroupova 1418

CENA

Celá Bowenova terapie  -  1000Kč/50min

Akutní zkrácené ošetření  - 600Kč/20-25min

KOLIK LEŽENÍ JE POTŘEBA

Již první Bowenova terapie většinou poskytne úlevu (záleží na individuálním stavu klienta). Po čase ale u chronických potíží

bolest má tendenci se vracet. Pro dlouhotrvající výsledky může být příjemné docházet jednou za dva týdny nebo měsíc, ale i méně často.

Zajímá Vás cokoliv dalšího?
bottom of page